Tutvuge aberdiin-anguse lihaveistega Vilsi Anguse aretusfarmis!

Vilsi Anguse aretusfarm sai alguse 2012. aastal, kui soetasime endale esimesed 17 tõupuhast lehmvasikat Aberdeen Top Genetics OÜ-st. Veisekasvatusega alustamise hetkest oleme pühendunud parima aretusfarmi loomisele, mille peamiseks eelduseks on olnud geenipuhaste tõupullide ja nende geneetilise materjali soetamine. 2016. aasta tõupullide näitusel, mis toimus Maamessi raames, hindas Taani kohtunik Ab tõugu pullide arvestuses meie tõupulli Vilsi Primust esimese koha vääriliseks. Kõigi näitusel osalenud nelja tõu üldarvestuses pälvis sama pull Reserve Championi tiitli.
2019 aasta kevadel valiti Vilsi Angus 2018 aasta parimaks lihaveisefarmiks. Täname tunnustuse eest ja jätkame samas vaimus :)

Rahvusvaheline koostöö kindlustab meile parimat tõugu veised

Meie farmi kõrge kvaliteedi märgiks on ka see, et oleme liikmed Šotimaal asuvas Aberdeen Angus Cattle Society ühingus. Aberdeen Angus Cattle Society liikmestaatus tagab, et meie farmi aberdiin-anguse tõugu lihaveised omavad Šotimaa registri poolt väljastatud tõutunnistusi ja EBV-sid (Estimated Breeding Value - hinnanguline aretusväärtus) ning nende kõigi põlvnemine on väga täpselt registreeritud. Näiteks ostes meilt aberdiin-angus tõuveise anname ostjale lisaks Eesti tõutunnistusele ka Šotimaal väljastatud "Pedigree Certificate’i". Tänu Šotimaa ühingu liikmestaatusele on meil ka ülevaade turul pakutavast lihaveiste geneetikast ja tänu Šotimaa ühingu jõudluskontrollis osalemisele saame oma lihaveiste näitajaid võrrelda muu maailma omadega.

Ootame uusi ja kogenud lihaveisekasvatajaid

Kui otsite enda karja täienduseks uut tõumaterjali või soovite alustada lihaveisekasvatusega, siis meie aberdiin-anguse aretusfarmi jõudes olete õiges kohas! Vilsi Anguse farm töötab täies mahus mahepõllumajanduse reegleid järgides. See tähendab, et me ei kasuta oma maadel  mürkkemikaale ega kunstväetisi ning meie loomade sööt on puhas mürkkemikaalide jääkidest. Omame ka vastavat mahetunnustust.

Olete oodatud külaline meie farmi!